Ile trwa leczenie kanałowe zęba?

Leczenie kanałowe to usunięcie zainfekowanych tkanek i bakterii z labiryntu kanałów wypełniających wnętrze zęba. Wyciąga się miazgę z kanalików i się je poszerza oraz wypłukuje preparatem przeciwbakteryjnym. Później korzenie wypełnia się płynną gutaperką w trzech wymiarach.

stomatolog ŁęcznaNasze społeczeństwo ma wielką słabość do słodyczy, co za tym idzie, wielkie kłopoty z zębami. Mniejsza część polaków nie myje zębów i co za tym prowadzi, w zębach zostaje pełno bakterii. Kiedy pojawią się pierwsze bóle, które nie przechodzą powinniśmy udać się do lekarza specjalisty, czyli stomatologa. Często jesteśmy skierowani na leczenie kanałowe zęba. Już idę z odpowiedzią, że takie leczenia nie są tanie. Jak jednak nie dać się oszukać i nie stracić nie potrzebnych pieniędzy? Po pierwsze powinniśmy wiedzieć do jakiego lekarza idziemy. Najlepiej, wcześniej dokładnie sprawdzić opinie na jego temat, w internecie jest wszystko. C o jednak, kiedy nasz dentysta jest mało znany? Najlepiej takich omijać, jeżeli nie jesteśmy pewni jego zachowania i czy nie będzie chciał nas oszukać, lepiej poszukać kogoś innego. Kiedy już kogoś takiego znajdziemy, to raczej nie powinno być problemu z jakimikolwiek oszustwami. Po drugie nie powinniśmy udawać się do osoby, która zęby zrobi nam za grosze. Każdy wie, że wraz z pieniędzmi idzie jakość wykonania. Zatem warto zapłacić trochę więcej, by później nie żałować.

Ile zatem może trwać leczenie kanałowe?

To zależy od powodu z jakiego musimy przystąpić do leczenia. Czasami już po pierwszej wizycie możemy zapomnieć o problemach z zębami i cieszyć się słodkimi, zimnymi i ciepłymi rzeczami. Niestety czasami nasze zęby są w naprawdę złym stanie i wtedy jedno spotkanie nie wystarczy. Zatem zależy od tego w jakim stanie są nasze zęby. W dzisiejszych czasach jednak ogranicza się wizyty do minimum. Zależy też od sprzętu, gdyż w specjalnej przychodni gdzie sprzęt jest nowoczesny, leczenie trwa około 2 godziny, więc jedna wizyta powinna wystarczyć.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

 

Ceny leczenia kanałowego zębów mogą się różnić od miejscowości, w której wykonywany jest zabieg. Średni koszt leczenia kanałowego bez większych komplikacji to około 600zł.