operacja plastyczna oczu

Promienne spojrzenie w naturalnie pięknej oprawie

Blepharoplastyka – czyli słów kilka o plastyce powiek

Oczy są zwierciadłem duszy, nigdy nie kłamią i stanowią jeden z bardziej wyrazistych elementów naszej twarzy. Warto jednak zauważyć, że oczy to nie tylko gałki oczne, ale również rzęsy i powieki. Te ostatnie z wiekiem potrafią sprawiać problemy, opadając i sprawiając nieestetyczne wrażenie. Aby zniwelować ten defekt część kobiet decyduje się na operację plastyczną, mającą na celu poprawę wyglądu powiek i wizualne odmłodzenie twarzy. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z górnych, a czasami również dolnych powiek. Nacięcia, które zostają wówczas wykonane ukrywane są później w naturalnych załamaniach powieki, tak, by blizny, które powstają były niewidoczne.

Szczegóły, o których warto wiedzieć

Decydując się na korekcję powiek, warto pamiętać, że takiemu zabiegowi możemy się poddać do dwóch razy w życiu, a jego efekt utrzymuje się zazwyczaj 10-20 lat, w zależności od cech osobniczych organizmu. Taką poprawkę wykonuje się na ogół przy znieczuleniu miejscowym, choć na życzenie pacjenta możliwe jest znieczulenie ogólne.

Pomimo tego, że korekta opadających powiek nie jest poważną operacją, tylko stosunkowo prostym zabiegiem, osoba, która pragnie ją wykonać musi skonsultować się z lekarzem i powiadomić go o wszystkich swoich schorzeniach, dolegliwościach, problemach zdrowotnych, a także przyjmowanych lekach. Jeśli chorujemy na serce, zmagamy się z niedoczynnością tarczycy lub cukrzycą, a także nadciśnieniem tętniczym lub chorobami oczu, zabieg nie będzie mógł zostać przeprowadzony.

Zabieg trwa zwykle koło godziny. Po wycięciu nadmiaru skóry, zakładany jest jeden szew, na który następnie zakłada się plaster. Na zdjęcie szwów lekarz decyduje się na ogół po 5-7 dniach. Od tego momentu należy codziennie przemywać oczy i stosować krople nawilżające śluzówkę, w momentach pojawienia się łzawienia. Po około 7-10 dniach od zdjęcia szwów, ustępuje obrzęk z okolicy oczu. Przez mniej więcej miesiąc po zabiegu zaleca się unikanie wysiłku fizycznego, a do dwunastu miesięcy unikania słońca.