Co zrobić by henna brwi utrzymywała się dłużej?

Brwi są oprawą twarzy, nadają jej wyrazu, charakteru. Od lat trendem są brwi grubsze i podkreślone. Zamiast codziennie podkreślać brwi kredką, można stosować hennę do brwi, która daje efekt przez około dwa tygodnie (a na włoskach pozostaje nawet do czterech). Dzięki hennie już po wstaniu z łóżka nasze brwi prezentują się jak po makijażu.

Hennę brwi wykonać możemy zarówno w salonie kosmetycznym jak i w domowym zaciszu. Ten pierwszy wariant jest na pewno bezpieczniejszy – kosmetyczka doradzi, jaki kolor henny wybrać, wie też dokładnie, ile trzymać hennę na brwiach. Dodatkowo może od razu odpowiednio wyregulować brwi. Samodzielne stosowanie henny brwi wymaga wprawy, której możemy się nauczyć, wykonując hennę regularnie.

Z powodu różnorodnej palety barw henna brwi sprawdzi się i u blondynek, i u brunetek. Henna nie musi kojarzyć się z czarnymi, mocnymi brwiami. Dzięki hennie brwi możemy uzyskać także delikatny efekt. Henna brwi jest wygodna, szczególnie podczas wakacji i innych wyjazdów – nie musimy się martwić o wykonywanie codziennie makijażu brwi. Henna brwi jest także polecana osobom, które własnych brwi mają niewiele.

 

Jak sprawić, by efekt utrzymał się dłużej

Przed użyciem henny ważne jest przygotowanie brwi i skóry – oczyszczenie tej okolicy z resztek makijażu czy zanieczyszczeń. Pamiętajmy o odpowiednim czasie trzymania henny na brwiach – zbyt szybkie zmycie także może skutkować tym, że efekt henny będzie krótki. Po wykonaniu henny brwi uważajmy z demakijażem. Mocne oczyszczanie skóry w tych okolicach może wiązać się z szybkim pozbyciem się henny brwi.

Trwałość henny możemy też podtrzymywać, stosując specjalistyczne specyfiki do tego przeznaczone, np. olejek do brwi. Olejek należy nałożyć na brwi przed myciem.

 

Olejek do brwi – jak działa

Olejek do brwi w żelu taki jak Wonderlashes Brow Henna wydłuża efekt zabiegu henny brwi, a dodatkowo regeneruje i odbudowuje brwi dzięki zawartym w sobie składnikom. Po zabiegu olejkiem brwi są bardziej nawilżone, wygładzone, a kolor – nasycony. Olejek wspomaga tym samym działanie henny.

https://sklep.wonderlashes.pl/pl/p/Olejek-do-brwi-w-zelu/492/”>Olejek do brwi wonderlashes ma żelową konsystencję i jest łatwy w użyciu. Olejek do brwi sprawdzi się przy słabszych i przerzedzonych brwiach, odżywi je, pomoże walczyć z ubytkami. Dzięki jego regularnemu stosowaniu brwi będą mocniejsze.

 

Czego jeszcze używać do brwi

Oprócz olejku do brwi uzupełnieniem henny mogą być inne produkty Wonderlashes, które podkreślają piękno brwi. Należą do nich pasta , która podkreśla kontur brwi. Innym produktem tego typu jest mydło do stylizacji brwi, które ma postać żelu, ujarzmiającego brwi i pozwalającego im zachować perfekcyjny wygląd przez cały dzień. Oprócz henny Wonder Brow Henna firma ma także w ofercie primery i removery do henny, a także akcesoria do wykonania henny. Dzięki temu możemy w pełni decydować o wyglądzie swoich brwi, sprawić, że będą one dokładnie takie, jakie lubimy.