Kitesurfing – sport dla każdego

Chałupy, miejsce niezwykłe
Kurs kite Chałupy zapraszają do przeżycia ekscytującej przygody w przepięknej nadmorskiej miejscowości.
Swą atrakcyjność Chałupy zawdzięczają ciekawemu położeniu. Na Cyplu Helskim, pomiędzy otwartym morzem, a płytkimi wodami Zatoki Puckiej, miłośnicy ekstremalnych sportów wodnych spotykają się, by doskonalić swoje umiejętności i wymieniać się doświadczeniami w niecodziennej sztuce ślizgania się na falach, w cieniu latawcy.

Dla kogo kite?
Wydawać by się mogło, że to dyscyplina przeznaczona wyłącznie dla wyczynowców, ale nic bardziej mylnego. Szkoła kitesurfingu jest przygotowana na przyjęcie zarówno dojrzałych adeptów ekstremalnych przeżyć, jak i dzieci. Warunek jest jeden, waga kitesurfera musi przekraczać 40 kg.

Program szkolenia
Szkolenie podzielone jest na kilka etapów. Jest więc możliwość szybkiego, ale rzetelnego przygotowania się do pełnego czerpania radości z surfowania. Kolejno poznaje się zasady bezpieczeństwa, uczy się asystowania przy starcie, pierwszego samodzielnego startowania na desce i pierwszych prostych skoków, aż do ślizgania się na zafalowanym akwenie.

Do dyspozycji są indywidualne godziny z instruktorem. Jeśli masz wątpliwości co do swoich możliwości lub prawidłowości wykonywanych ewolucji, doświadczony instruktor zawsze posłuży Tobie pomocą.

Warunki pogodowe
Do udanego surfowania z latawcem potrzebny jest wiatr. Przy bezwietrznej pogodzie nie będziesz się nudzić. Są takie zajęcia, które można przeprowadzić także w bardzo spokojny dzień.

Dostęp do sprzętu i nocleg
Jeśli chcesz nauczyć się kitesurfingu, nie musisz posiadać własnego sprzętu. Na miejscu można wypożyczyć całe niezbędne wyposażenie, kask, pianka, kite, deska, wszystko czeka na Twój przyjazd. Również miejsce noclegowe nie jest problemem. Możesz wypoczywać w namiotach lub kempingach, które są również do wynajęcia na miejscu.