Nie wstydź się odwiedzić protetyka!

Mimo postępu stomatologii i coraz bardziej zaawansowanych formuł środków do higieny jamy ustnej, prawa natury pozostają nieubłagane – wraz z wiekiem nasze dziąsła i zęby stają się coraz słabsze, co w efekcie prowadzi – niestety – do utraty tych ostatnich.
Wielu z nas w takiej sytuacji odkłada w czasie wizytę u protetyka ze względu na złe skojarzenia związane z noszeniem protez zębowych. Mamy wrażenie, że jeśli sprawimy sobie protezę, otoczenie zacznie postrzegać nas jako stereotypowych starych dziadków – lub stare babcie – odkładających na noc sztuczne zęby do szklanki.
Jednak to braki w uzębieniu – nie zaś proteza – sprawiają, że wyglądamy staro, a w dodatku postrzegani jesteśmy jako osoby niezadbane!
W dzisiejszych czasach protetyka stoi na tak wysokim poziomie, że sztuczne zęby do złudzenia przypominają prawdziwe, są przy tym wygodne w noszeniu i mało kłopotliwe, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Nikt nawet nie domyśli się, że nosimy protezę, o ile przypadkiem nie zobaczy nas bez niej!
Jeśli więc zauważyliśmy pogorszenie stanu uzębienia, cierpimy z powodu wypadających zębów – najwyższy czas, aby zajął się nami doświadczony, wyspecjalizowany protetyk!
Noszenie protezy zębowej to żaden wstyd! Powodem do wstydu jest za to prezentowanie otoczeniu pustych przestrzeni po usuniętych bądź utraconych zębach.
Proteza zębowa zapewni nam nie tylko piękny, biały uśmiech, ale też wygodę i komfort w codziennym funkcjonowaniu, ułatwi spożywanie posiłków – i sprawi, że na naszej twarzy częściej będzie gościć uśmiech!