Zdrowe domy

Dom – wymarzone miejsce każdego z nas. Niezależnie od tego czy jesteś typowym domatorem, który najchętniej w ogóle nie opuszczałby swoich, dopieszczonych do granic możliwości czterech kątów – czy wręcz przeciwnie w domu bywasz tylko gościem – zawsze chciałbyś, aby dom był Twoją ostoją.

Niezależnie od tego, czy kupiłeś swój dom, czy postawiłeś go samemu, dopierasz z najwyższą starannością każdy, najmniejszy nawet detal. Starasz się, aby Twój dom był dla Ciebie czymś więcej niż tylko miejscem, do którego wracamy po pracy by się wyspać i coś zjeść.

A co z ogrodem? Każdy, kto ma ogród zawsze marzy o tym, by był on jak najlepiej urządzony. Sprowadzamy rośliny z najdalszych zakątków, spędzamy długie godziny na grzebaniu patykiem w ziemi, modląc się jednocześnie aby nasz nowy nabytek przypadkiem nie padł.

Okolica również jest bardzo ważna, nie zawsze mamy możliwość wybrać idealnie – przecież wszyscy nie możemy mieszkać w górach, mimo to staramy się najbardziej jak tylko potrafimy.

W domu spędzamy sporą część dnia, jest dla nas ważny – dobrze byłoby, gdyby był także zdrowy!

Domy drewniane całoroczne pod klucz to połączenie najlepszej, rodzimej tradycji i nowoczesnych technologii. Drewno jest zdrowe a co za tym idzie wpływa w znaczącym stopniu na nasz organizm. Domy z bali znane są w naszym kraju już od dawna. Wciąż nie możemy się do nich jednak przekonać.

Za każdym razem, kiedy rozmawiamy ze znajomymi o domach z bali padają podobne określenia:

1. To tylko domek letniskowy, nie można w takim mieszkać
2. To niebezpieczne, drewno jest łatwopalne.
3. Takie domy muszą wiele kosztować.

Oczywiście zwykle wzruszamy ramionami, ponieważ nie chce nam się uświadamiać naszych znajomych w jak wielkim są błędzie. Domy całoroczne nie otrzymały swojej nazwy przez przypadek. Dzięki odpowiednio dobranemu ociepleniu można w nich mieszkać cały rok nie bankrutując przy tym na ogrzewaniu.

Drewno, użyte w domach z bali jest twarde i grube – to w końcu jak sama nazwa wskazuje dom z bali a nie sklejki więc twierdzenie, jakoby był łatwopalny jak kartka papieru również są mocno przesadzone.

Ostatnim argumentem przeciwników domów z bali jest ich koszt. Cóż, cena nieruchomości zawsze jest kwestią wyjątkowo indywidualną. Mimo wszystko należy pamiętać, że domy z bali nie kosztują wyjątkowo dużo w porównaniu z innymi domami całorocznymi, odróżniają się od nich jednak zdrowiem, jakie daje obcowanie z litym drewnem każdego dnia.