Rowerki dla dzieci, tych małych i tych nieco większych

Wybierając rower, czy dla dziecka czy dla dorosłego, dobrze jest kierować się względami praktycznymi i komfortem przyszłego właściciela pojazdu. W przypadku małych dzieci podjęcie decyzji jest szczególnie trudne ze względu na ich szybki rozwój. Jeżeli chcesz dokonać dobrego wyboru, sprawdź na co zwrócić uwagę porównując rowerki dla dzieci. 

Pierwsze kroki do jazdy na rowerze. 

Jazda na rowerze to aktywność ciesząca się niezwykłą popularnością. Jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Świetna zabawa łączy się z ruchem na świeżym powietrzu. Z tego powodu jest cenioną formą rozrywki również dla najmłodszych. Od czego jednak zacząć, by umiejętność jazdy na rowerze pojawiła się naturalnie, nieokupiona potem i łzami? Najlepiej stopniowo oswajać dziecko z tematem, już od najmłodszych lat, w odpowiednim czasie zwiększając poziom trudności. Najmniejsi rowerzyści poradzą sobie na jeździkach lub rowerkach trójkołowych, na których nie trzeba utrzymywać równowagi, by się nie przewrócił. Następnym krokiem jest rowerek biegowy. Dwukołowy pojazd, bez pedałów, na którym dziecko jeździ odpychając się nogami od podłoża. Jest uznawany za świetny wstęp do nauki jazdy na tradycyjnym rowerze napędzanym pedałami. Rowerek biegowy uczy utrzymywania równowagi. Po opanowaniu umiejętności sprawnego poruszania się przy jego pomocy, już niedaleka droga do jazdy na rowerze z pedałami.

Który rowerek dla jakiego dziecka?

Podjęcie decyzji, który z rowerków dla dzieci będzie odpowiedni dla naszej pociechy, może nie być łatwe. Należy wziąć pod uwagę nie tylko wiek i wzrost, ale również posiadane umiejętności, a nawet osobowość dziecka. Każde dziecko jest inne, jedne są bardziej, inne mniej sprawne ruchowo. Jedne odważniejsze, inne z kolei bardziej ostrożne w działaniu. Niektóre z marszu wsiadają na rowerek biegowy i po chwili już potrafią na nim jeździć. Inne natomiast potrzebują więcej czasu, by się oswoić i przekonać do podjęcia nieśmiałej próby jazdy. Dobrym rozwiązaniem, które pogodzi wszystkie potrzeby i daje szereg możliwości adaptacji sprzętu do wymagań malucha jest rowerek 4 w 1. Rowerki dla dzieci tego typu produkuje firma Colibro. Ich topowy rowerek 4 w 1, model Tremix który łączy w sobie zalety następujących pojazdów:

  • Trójkołowego jeździka
  • Trójkołowego rowerka na pedały
  • Rowerka biegowego
  • Rowerka dwukołowego napędzanego pedałami

Wszystkie opcje łączą się poprzez nie tylko prosty, ale przede wszystkim niewymagający użycia narzędzi system przekształcania rowerka.

Rowerek dopasowany do potrzeb.

Rowerek 4 w 1 to wygodna możliwość dostosowania sprzętu do dziecka. Dzięki wielu opcjom przekształcenia jest pojazdem odpowiednim dla dziecka przez wiele lat. Odpada ryzyko, że kupiony rower okaże się niedostosowany do jego umiejętności. Dzieci lubią dostawać nowe rzeczy, ale niekoniecznie lubią rozstawać się że starymi. Decydującą rolę gra przywiązanie do lubianych przedmiotów. Rowerek 4 w 1 eliminuje ten problem. Pomimo wprowadzanych systematycznie zmian w konstrukcji, jest to cały czas ten sam rower, który dziecko zna i na którym czuje się pewnie.