wycieczki do Gruzji

Gruzja – ważna pozycja na Twojej podróżniczej bucket list

Chaczapuri, lobio, chinkali… To nie są nazwy egzotycznych zwierząt, ale pyszne potrawy kuchni gruzińskiej, które natychmiast powinny znaleźć się na Twojej kulinarnej bucket list. Jeśli lubisz jeść, a Twoje życie nie miałoby sensu bez dobrego wina, Gruzja to z pewnością kraj dla Ciebie. Co jeszcze znajdziesz w Gruzji, czego nie znajdziesz nigdzie indziej? Długie toasty, najmilszych ludzi pod słońcem, dziwne liternictwo i czaczę, która bynajmniej nie jest tańcem.
Polacy uwielbiają ten kraj, a wycieczki do Gruzji stały się bardzo popularne. Powodów do odwiedzenia tego kraju jest bez liku. Gruzja zachwyca nie tylko kulinariami, ale także niezwykłą kulturą, architekturą, zabytkami – i przede wszystkim – krajobrazami. Jeśli uwielbiasz górskie wędrówki – do Twojej dyspozycji są setki kilometrów dziewiczych szlaków w Kaukazie. Jeśli jesteś miłośnikiem snowboardu i heliskiingu – zimowe wakacje spędzone w Gudauri z pewnością dostarczą Ci wielu sportowych emocji – i co istotne – wydasz na nie znacznie mniej niż w zachodnioeuropejskich kurortach narciarskich. A może po prostu lubisz leniuchować na plaży i wygrzewać się w słońcu? Nie ma sprawy! Gruzja ma dla Ciebie Batumi – kultowe miejsce nad Morzem Czarnym.
Do tak popularnego i lubianego przez Polaków kraju jak Gruzja wycieczki są organizowane przez klub wyjazdowy Wytwórnia Wypraw. Szczególnie warto rozważyć wycieczkę objazdową – ze względu na niezwykłe zróżnicowanie klimatu (ten kraj ma aż dwa – podzwrotnikowy i kontynentalny!), krajobrazu (góry, morze, lasy – wszystko blisko siebie!) i regionów (każdy ma swoje własne wino!).