alpinistyczne mycie okien

Alpinistyczne mycie okien

Obecnie biurowce są coraz wyższe oraz coraz bardziej oszklone. Wszystkie te okna oraz inne powierzchnie szklane trzeba oczywiście umyć, aby wyglądały dobrze oraz w adekwatny sposób prezentowały wizerunek firmy na zewnątrz. Jednak nie zawsze jest to takie proste ze względu na ogromne, kilkupiętrowe budowle, na których niekoniecznie możliwe jest zamontowanie chociażby rusztowania. Tutaj pojawia się konieczność zastosowania metody, jaką jest alpinistyczne mycie okien. Metoda ta jest bezpieczna, o ile alpinista przeszedł odpowiednie do tej pracy szkolenia, a sprzęt został należycie atestowany. W ten sposób da się umyć zdecydowaną większość budynków. Przy czym należy pamiętać o tym, by konserwację powierzchni szklanych wykonywać systematycznie, przynajmniej dwa razy w roku.
Usługi wysokościowe (takie jak na przykład właśnie mycie elewacji biurowców) są obecnie dosyć popularne, głównie w firmach, gdzie budynek jest bardzo potężny i reprezentatywny, dlatego ich ceny nie są już tak bardzo wysokie, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wynajęcie takich usług jest bardzo korzystne, zważając na to, iż alpinista sam zapewnia sobie całe wyposażenie, wymagane do wykonania pracy na wysokości.

Do mycia elewacji używane są specjalistyczne preparaty (właściwie dobrane, w zależności od czyszczonej powierzchni), które nie uszkadzają powierzchni oraz w żaden sposób nie wpływają negatywnie na ich wytrzymałość.
Podsumowując, przy trudnych do umycia budynkach, najłatwiej jest wynająć firmę, która zajmuje się alpinistycznym myciem okien. Posiada ona specjalistyczny sprzęt, który umożliwia jej dosięgnięcie każdej powierzchni szklanej oraz dokładne usunięcie z niej brudu i zanieczyszczeń. Nie można jednak zapominać o powtarzaniu tej czynności dwa razy w roku.